КОЖНОГО ЧЕТВЕРГА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ! З 5-ГО ЧЕРВНЯ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЛІТНІЙ ТАБІР - ТАБІР НОВОГО ПОКОЛІННЯ

Частина 2 Як виховати дитину, з твердим характером?

Якщо ви хочете виростити дитину, яка б горіла бажанням виконувати нові завдання та не боятись перешкод, не хваліть її за те, що вона така розумна. Це може перешкодити у неї вияву інтересу спробувати щось складніше через страх, що у разі невдачі, розкриється, що вона не така вже і розумна.

Хваліть сам процес

Винахід професора психології Стенфорда Керол Дьюк: нова психологія успіху показує нам, що коли дітей хвалять за інтелект або таланти, вони обминають проблеми та стають менш стійкими перед труднощами.

Але коли дітей підбадьорюють за працьовитість, що приносить користь, це мотивує їх бути більш завзятими та робить більш успішними. Перехід від хваління людини до фіксування на процесі, нескладний: просто звертайте увагу на те, що зробила дитина, а не яка вона є.

Робіть комплементи дитині за обережність під час вирізання аплікацій, уважність та спритність у баскетбольній грі, старанну підготовку до підсумкового іспиту, таке інше.

Заохочуйте до виконання як великих так і простих завдань

Допомагаючи дитині встановлювати коротко-, середньо- та довгострокові цілі, які мають відклик їх особистим цінностям та інтересам, ми навчаємо їх наполегливості.

Цілі вашої дитини повинні бути такими собі, як освітяни називають, “оптимальними зонами ” – не надто легкими, не надто важкими.

Складні цілі можуть допомогти вашій дитині концентрувати свою увагу, працювати завзято і розвивати стратегічне мислення. Але якщо мета настільки важка, що вона перевершує їх здатність досягти результату, це може занепокоїти її.

Позашкільні заняття допоможуть Спортивні секції, музична школа, художня школа або школа танців

Спортивні секції, музична школа, художня школа або школа танців, є чудовим прикладом того, де потрібне терпіння та працьовитість протягом певного часу. Деякі батьки спонукають своїх дітей займатися двома видами спорту — один обирає дитина, другий батьки. Все це задля того, щоб дитина мала отримала досвід у тому, що не обов’язково подобається і приносить успіх.

Дослідження показують, що учні, які беруть участь у позашкільних заняттях, отримують у школі кращі оцінки, менше схильні до депресії, мають вищу самооцінку, та не прагнуть залишити школу.

Діти, які присвячують більше одного року якійсь діяльності, швидше за все, після закінчення середньої школи вступають до університету, що збільшує їхні шанси отримати роботу невдовзі після закінчення.

Уявіть те, до чого прагнете

Стосовно розвитку наполегливості, вивчення показали, що візуалізація майбутньої мети та потенційні перешкоди для її досягнення, справді спрацьовують.

В одному дослідженні учнів середніх шкіл навчали уявляти бажаний майбутній результат, а потім візуалізувати можливі перешкоди для цього результату. Навчання підвищило наполегливість старшокласників у підготовці до ЗНО.

Коли діти проводять час у візуалізації бажаної мети і шляхів її досягнення, вони, швидше за все, працюватимуть з більшим ентузіазмом і запалом.

Перевірте ваш стиль виховання Ваш стиль виховання може вплинути на визначення вашої дитини як особистості

Як би ви описали свій стиль батьківського виховання? Ліберальний? Нейтралітетний? Деспотичний? Дослідження вказують на те, що ваш стиль виховання може вплинути на визначення вашої дитини як особистості. Авторитетний стиль виховання, нагадує зону виключного комфорту, і хоча є непоступливим, однак теплим місцем.

Такі батьки кидають виклик, але готові підтримувати вас. Вони можуть бути вимогливими, але через деякий час завжди пропонують свою ніжність.

Діти з авторитетними батьками мають більше позитивного досвіду, вони не схильні до вживання наркотиків, та більш успішні. Доведено, що авторитетна манера виховання, з її високими очікуваннями та чуйністю, найкраще впливає на шкільну успішність дитини.

Авторитарні батьки більше приймають рішення за свою дитину, тоді як лояльні батьки дозволяють дитині самостійно зорієнтуватися в ситуації. Але в обох випадках відсутня можливість допомогти дітям навчитися приймати правильні рішення.

Авторитетний стиль виховання керує положенням. Тобто дітям авторитетних батьків дають інструкцію ретельно обмірковувати рішення, зважуючи варіанти та наслідки. Такі діти отримують вигоди у розвитку самоусвідомлення, сили волі та самодисципліни, в якостях, пов’язаних з твердим характером та витримкою.


Категорії

Останні статті