
Наполегливість та стабільність, сьогодні, є пекучою темою серед дослідників у сфері освіти, тож це не без причин є актуальною темою. Постійність у процесі навчання критично важлива складова, як для успіху в школі, так і за її межами.
Як вдосконалити ці властивості у вашої дитини? Рішучий, старанний, наполегливий, завзятий – ми використовуємо ці прикметники, щоб описати олімпійських чемпіонів, переможців шкільних олімпіад, підприємців, та власне історії успіху різних людей.
А чи можна сказати це про вашу дитину?
Силу пристрасті та наполегливості людини досліджують різні вчені. Письменники, у своїх книжках показують читачу особливість характеру своїх героїв. Вони завжди закінчують те, що починають, долають перешкоди і досягають своїх цілей. Вчені продовжують вивчати, так звані “м’які” навички. Як, не пов’язані з процесом набуття знань через почуття, досвід або міркування якості, впливають на успіх дитини у навчанні?
Стає все більш очевидним та безсумнівно ясним те, що ці якості мають більший вплив прогнозування результату, ніж інтелект або талант. Незважаючи на те, що багато чого ще доведеться дізнатись як навчити дітей докладати зусиль, та бути працелюбними, дослідження вказують, що є багато напрямків у яких батьки можуть підтримувати розвиток цього поняття.
Ось вісім способів виховання у вашої дитини “внутрішнього стрижню”.
Дайте дітям награтися
Як і дорослі, діти прагнуть працювати краще, коли вони люблять те, що роблять. Найкращий шлях допомогти вашій дитині знайти свою пристрасть до чогось, це дозволити її вільно та глибоко проводити своє дослідження.
Вивчення світу через медіа, виставки, сімейні виїзди на природу, зустрічі з новими людьми, спортивні гуртки, творчі заняття та уроки можуть розпалити інтерес на довгі роки.
Для того, щоб сформувати в дитині тривалу пристрасть, повинно підтримати першу іскру захоплення такими подіями, які “зачеплять” увагу вашої дитини. Тобто, якщо дитину привабила будь-яка тема від акробатики до зоології, запропонуйте її нову точку дотику з цим предметом.
Зауважте, що це не означає, що кожну хвилину від самого пробудження, розклад дитини буде розписано запланованою діяльністю; переконайтеся, що у неї є достатньо вільного часу, щоб самостійно обирати шляхи для творчого пошуку.
Допоможіть дитині практикувати самоконтроль
Самоконтроль – це якість, яка починає діяти, коли вашій дитини треба вибрати одне, з двох можливих: перше, це щось приємне і зараз, інше, не настільки приємне, але це послужить її у майбутньому. Наприклад, подивитись мультфільм, або повторити гами на піаніно? Пограти у відеогру або вивчити вірш? Напевно, не дивно, що самоконтроль тісно пов’язаний зі здатністю людини досягати своєї мети у певний час.
Дослідження показують, що більш високий рівень самоконтролю в ранньому віці передбачає, наскільки успішними будуть діти в навчанні, а також впливає на їх фізичне здоров’я, здатність в зрілому віці заробляти собі на життя, та заощаджувати кошти. В той час, як дослідники не зовсім чітко визначили, як пов’язані між собою самоконтроль та характер, втішним є те, що самоконтролю можна навчитись.
Такі ігри як “Море хвилюється, раз”, або “Раз, два, три – говори”, допомагають дітям розвинути здібність керувати своєю імпульсивністю, а це, в свою чергу, навчить їх, пізніше, протистояти виклику свого смартфона і зосереджувати увагу на важливих задачах. Проведений в іграх час обмежує дитину від перегляду телевізора, чим забезпечує достатньо часу для здорового сну.
Підвищуйте планку
Доведено не раз, що діти працюють старанніше і навчаються краще, коли їх вчитель встановлює для них високі очікування. Батьківські сподівання теж важливі.
Зазвичай успішні люди, незупинні перед обличчям викликів, походять із сімей з високими стандартами щодо своїх досягнень, та з середовища, яке підтримує навчання.
Психологи в області розвитку зазначають, що великі перемоги не виникають просто через високі очікування, але, як це не парадоксально, з почуття безпеки і впевненості.
Відчуття довіри і поваги, та коли необхідно, допомоги, можливість виконання більш складніших завдань, все це сприяє виховуванню в дитині віри у власний успіх. І, звичайно, батьки мають запевнити їх у своїй любові незалежно від результату.