Те, що пропонує дітям сучасна школа, це певна база знань. А от вже, на плечі її сім’ї лягає турбота про формування ключових навичок дитини. Яким речам важливо навчити Вашу дитину?
Вчимо дітей ставити питання

Цілковито природним станом у розвитку дитини є період «Питайка». Допитливість малюків важливо заохочувати. Запевніть їх у користі питань, бо вони дають можливість більше дізнатися про те, що цікавить. Варто зазначати хороші запитання дитини: «Ти, молодець, маєш чудові запитання, ти думаєш в потрібному напрямку!»
Бажання ставити питання не зникають самі по собі. Дорослішаючи дитина, при певних обставинах , все менше, «якає» та «чомукає», якщо чує різкі зауваження педагога, або «відмазки» близьких.
Не слід забувати, що зацікавлення є основою пізнання. Вчіть дитину бути доскіпливим, адже він має право розпитувати, також підказуйте шлях до самостійного пошуку відповідей.
Як розв’язувати задачі

Мова не йде про задачки з математики та фізики, цьому, якраз і навчить шкільний педагог. Річ, саме, про життєві завдання. Викликати паніку або почуття безпорадності не повинна низка дрібних проблем. Дитина, яка вміє розділяти велику складну проблему на маленькі прості завдання та успішно справлятися з їх рішенням, здатна виконувати будь-яку роботу.
А що потрібно робити, щоб навчити дитину вирішувати завдання? Нічого! Нехай сама вчиться давати собі раду в буденних справах Звичка до регулярної допомоги, в дорослому житті спонукає до очікування, що хтось вирішить його проблему за нього.
Як доводити до кінця розпочату справу
Необхідно пояснювати дитині, що кожне діло, що почав маєш завершити. Зробіть можливим спостерігання за вашою роботою, і невдовзі побачите, як відповідально вона підходить до виготовлення аплікацій, вивчення вірша, будь-якому заняттю, враховуючи шкільні.
Вчимось співчувати

Егоїзм, жорстокість і фокусування на власній персоні, результат відсутності співчуття. Людина, що не знає милосердя, нездатна вибудовувати гармонійні стосунки з іншими, від цього проблеми в сім’ї, і труднощі в спілкуванні з тими, хто тебе оточує. Допомагати такі людині ніхто не захоче.
Дитина, яка вміє співчувати, розуміє, що віддавати буває приємніше, ніж отримувати, а безкорисливо допомагати іншим, на користь всім. Приносити щастя людям, значить робити себе трохи кращим. Ця складова життя вкрай важлива.
Вчимось толерантності
Відомо, що люди навколо відрізняються системою цінностей, пріоритетів, потребами, поглядами. Зважаючи на це, людина адекватно взаємодіє з людьми інших поглядів, цінностей, рас, віри, соціального статусу, можливостей.
Пояснюйте дитині, що бути іншим, це нормально. Важливо намагатися розуміти та поважати один одного.
Як бути адаптивним

Наш динамічний світ змінюється з великою швидкістю. Постійного нічого немає, і вміння підлаштуватися під мінливі обставини, оцінити перспективу є ключовим навиком успішної особистості.
Бути гнучким, тримати руку на пульсі, не боятися нового, завжди вчитися, все це дуже і дуже важливо. Починати нове, змінювати точку зору, використовувати сучасні можливості необхідно в будь-якому віці.
Подавайте дітям правильний приклад, і результат не змусить себе довго чекати.
Розвиваємо індивідуальність
Так зване стадне почуття притаманне в тій чи іншій мірі більшості підлітків: на певному етапі розвитку вони шукають своє місце в колективі і відчувають потребу бути причетним до групи.
Однак важливо виділятися навіть тоді, коли хочеться бути на когось схожим. По мірі дорослішання ця якість буде розвиватися, а значить, доросла людина не буде озиратися на когось і жити не своїм життям.
Батьки відповідальні за своїх дітей, і життєво необхідні знання та вміння прищеплюються їх особистим прикладом, та згодом надають дитині можливість самому застосовувати ці знання.
Вчимось бути незалежним

Незалежність це найважливіший навичка дорослої особистості. Самозабезпечена людина здатна приймати рішення і робити вибір, нести за нього відповідальність, оскільки вона спирається тільки на власні думки, причини, потреби. Ніхто не повинен забороняти вам або вказувати, якщо мова не йде про порушення закону.
Як сформувати це вміння? Давайте дитині можливість наполягати на своєму та обґрунтовувати свої маленькі рішення, діяти самостійно, вчитися на своїх помилках.
Це може стосуватися багатьох сфер життя. Але ж, безумовно, довіряти кермо правління дитині можна тільки в тому випадку, коли наслідки можливого неправильного вибору не є фатальними.