КОЖНОГО ЧЕТВЕРГА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ! З 5-ГО ЧЕРВНЯ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЛІТНІЙ ТАБІР - ТАБІР НОВОГО ПОКОЛІННЯ

Повернення до школи, радість або тривога?. Кияночка школа сад.

Для деяких дітей, повернення до школи після літніх канікул, зворушлива мить, радісна можливість знову побачити своїх друзів. Вони в захопленні від очікування нових подій, зустрічі з новим вчителем. Такі діти планують яким буде їх вбрання у перший шкільний день, а також, заздалегідь обмірковують з ким мають обмінятися цікавими історіями за минулі три місяці.

Але ж є діти, для яких сама тільки думка про новий навчальний рік, що вже ось на горизонті, не приносить з собою ані краплі ентузіазму, лише відчуття тривоги. А для схвильованих малюків, які тільки починають своє шкільне життя, цей острах перед неочікуваним й невідомим, найгірше що з ними колись траплялося.

Однак, для більшості дітей, що почувались щасливими у перший день, наступні дні стають моторошним випробуванням.

Як ми можемо допомогти нашим дітям подолати страхи перед поверненням у школу? Про це з нами поділяться педагоги початкової школи та дитячого садочка Кияночка, що розташований по вулиці Борщагівська, 204-г, та у житловому комплексі “Ліпинка”, вулиця Сергія Данченка 2А, у місті Києві.

Творчі заняття є прекрасним способом, що допомагає зменшити відчуття стресу.

Створіть ляльок та ляльковий театр

Танець сприяє формуванню особистості. Кияночка школа сад.

Для деяких дітей, це страх перед невідомим, щоб це не було. Чи то нова атмосфера у класі, або перехід з початкової школи в середню школу. Проговорюючи ці страхи в діалогах лялькових персонажів ми намагаємося заспокоїти дітей. Відіграючи різні ситуації сценарію з’являється можливість краще допомогти своїм дітям візуалізувати ситуації і наблизитися до невідомого з більшим ступенем довіри. Залучення простих ляльок дозволяє дітям розігрувати різні шкільні сценки і ділитися тим, що можливо їх турбує.

Батьки разом з дітьми можуть вирізати з картону фігурки людей й розмалювати їх в учнів та викладачів, наклеїти на палички, і зробити виставу: “Привіт, діти! Ми будемо вивчати в цьому році багато кумедних речей!”

Крім того, ви можете зробити паперові будиночки, школу, дитячий майданчик та інші споруди. Цікаво те, що Ваші діти зможуть “пограти у школу”, перш ніж вони потраплять туди.

Зробіть брелок, як спогад про дім

Брелок, як спогад про дім. Кияночка школа сад.

Інколи дітям важко розлучатися зі звичною домашньою атмосферою. Це більше небажання залишити вас і максимальний сімейний комфорт та безпеку, ніж стурбованість про сам похід у школу. У цьому випадку, зробіть щось таке, що ваша дитина може взяти з собою до школи, у допомогу йому впоратися з цим страхом.

Використовуючи полімерну глину, або пластик Fimo, ваша дитина зможе зробити собі брелок чи талісман, який вона триматиме у рюкзаку як зв’зок з чимось добре знайомим, що нагадуватиме їй про дім.

Намалюйте мапу у вигляді серця з найулюбленішими місцями у школі

Все що подобається у школі. Кияночка школа сад.

Для дітей, які страждають від тривожного розладу, не можуть чітко сформулювати словами свою антипатію до школи, бо охоплені почуттям пригніченості десь глибоко всередині.

Один зі способів як, батьки, можуть допомогти своїм дітям навчитися керувати їх занепокоєнням коли вони стикаються зі стресовими ситуаціями, це обговорення випадків що спричиняли почуття стурбованості та як навчитися заспокоїти себе у цей момент.

Під час напливу загального відчуття страху полегшити становище може зосередження на позитивних аспектах ситуації. Мапа Серце стане чудовим заняттям у цій ситуації.

Те, що вам потрібно: кольоровий папір, крейда, олівці або фломастери, ножиці.

Що робити:

Намалюйте велике серце на папері. Розділіть серце на частини. У кожному розділі намалюйте картинки та напишіть все що вашій дитині подобається у школі. Акцентуйте увагу на позитивних речах, які діти люблять: друзі, канікули, свята, походи до музею, театру і таке інше.

Під час створення мапи, заохочуйте дитину розповідати про те, що приносить її насолоду у кожному випадку. Фокус на позитиві!

Створіть щоденник або щотижневий планувальник

Щотижневий планувальник, щоденник. Кияночка школа сад.

Для дітей трохи старше, повернення до шкільної тривожності, не обов’язково може бути пов’язано з журбою за домівкою чи страхами. Ці діти з нетерпінням чекали зустрічі з друзями та відновлення їх діяльності, але їх скоріше бентежить майбутній обсяг роботи. Думка про домашні завдання, виконання доручень та відвідування факультативів може пригнічувати й викликати тривогу задовго до початку навчального року.

Отже, гарний щоденний або щотижневий планувальник або щоденник є чудовим способом, щоб допомогти впоратися з цим занепокоєнням.

Запрошуємо Вас на заняття до вечірніх гуртків Школи дитячий садок “Кияночка” та Центру всебічного розвитку дитини “Кияночка”.


Категорії

Останні статті