КОЖНОГО ЧЕТВЕРГА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ! З 5-ГО ЧЕРВНЯ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЛІТНІЙ ТАБІР - ТАБІР НОВОГО ПОКОЛІННЯ

Як стати еталонними батьками для своєї дитини?. Кияночка школа сад.

Кожен батько прагне не втратити дорогоцінний час дитинства своєї дитини. Природно, що батьки часто замислюються чи достатньо часу вони проводять з дитиною? А якщо використовують своє дозвілля в сім’ї, то чи є вони еталонними батьками для своєї дитини?

З появою дитини у батьків часто виникають різного роду страхи та хвилювання. У цій статті розберемося з деякими нюансами з життя батьків.

Справжні батьки для дитини

Справжні батьки – це не ті люди, які постійно перебувають поруч з дитиною і знають всі аспекти його життя. Бути батьком означає не залишати дитину на одинці з його еволюційними потребами. Підтримка та заохочення дитини в його прагненнях й захопленнях, є основними факторами його розвитку. Проте не слід віддалятися від реальності.

Роль батьків

Батько не повинен заміняти дитину в справах, з якими він і сам може добре впоратися. Все залежить від віку дитини, зайва опіка в різному віці може проявитися в будь-якій ситуації. До прикладу, не варто зав’язувати шнурівки замість дитини, яка вже відвідує дитячий садок. Не потрібно вибирати одяг за дитину, яка вже пішла до школи.

Приховування правди на благо дитині

Не треба приховувати правду боячись заподіяти дитині біль і страждання. Однією з делікатних тем для батьків та дитини є смерть, а радше сказати її незворотність. Дану тему дитина може усвідомити з 5-річного віку. Замінюючи справжній сенс смерті на тривалу подорож або сон, ми перестаємо бути батьками. Ми здійснюємо помилку думаючи, що дитина не здатна прийняти реальне життя, яким воно є. Головним завданням батьків є присутність в житті дитини, ні в якому разі не підмінюючи справжність того, що відбувається.

    Існує три слова, які описують поведінку батьків:
  • справжність, (щирість)
  • час
  • відстань
Це допоможе вибудувати здорові відносини між батьком і дитиною.

Сказати про свою втому або занепокоєнність куди краще, аніж постійний самоконтроль. Кияночка школа сад.

Простір для здорових відносин

Не соромтеся виявляти свої справжні почуття перед дитиною. Сучасна модель батьків, це батьки які не бояться проявляти свої негативні або позитивні емоції при дитині. Сказати про свою втому або занепокоєнність куди краще, аніж постійний самоконтроль. Варто відзначити, що надмірне самовладнання може привести до сплеску емоцій і взаємних звинувачень.

Обмін почуттів допомагає зняти напругу та обопільне «нетерпіння», це анітрохи не шкодить дітям. Відсутність аналогічного обміну призводить до небажаних наслідків. Розмова з дитиною про свої почуття сприяє розвитку емоційного інтелекту. Таким чином дитина з раннього віку вчиться розпізнавати емоції інших через вираз обличчя. Вираз батьками своїх внутрішніх почуттів допомагає дітям розвинути фундаментальний інтелект у багатьох сферах діяльності.

Не соромтеся показувати свої недоліки. Така поведінка не є помилковою, оскільки визнання своїх недоліків надає можливість для зростання не лише батькам, але й дітям. Така поведінка сприяє прийняттю недоліків й помилок іншої людини, а в подальшому і своїх власних.

Тут виникає питання: як залишатися авторитетом для своєї дитини, адже ми показуємо їм свої слабкості? Батьки завжди залишаються прикладом для своєї дитини, а прийняття своїх слабкостей робить батьків більш правдивими взірцями для наслідування.

Якщо розглядати ситуацію на прикладі коміксів, то у кожної дитини є улюблений супергерой. Кожен супергерой рятує комусь життя та при цьому у нього є слабке місце, що робить його більш людяним. Так само й з батьками, не варто носити маску ідеальної людини, адже це тільки сприяє віддаленню дитини.

Висновок

Бути справжнім батьком значить проявляти увагу й підтримку до своєї дитини. Також варто поважати захоплення та прагнення дитини, адже це його життя, й прожити його вона повинна самостійно, без обов’язкового контролю з боку батьків.

Запрошуємо Вас на заняття до вечірніх гуртків Школи дитячий садок “Кияночка” та Центру всебічного розвитку дитини “Кияночка”.


Категорії

Останні статті