КОЖНОГО ЧЕТВЕРГА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ! З 5-ГО ЧЕРВНЯ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЛІТНІЙ ТАБІР - ТАБІР НОВОГО ПОКОЛІННЯ

Поради батькам в перший шкільний день

Цей навчальний рік став рекордним для країни по кількості зростання першокласників що підуть до школи вперше. У 2018 році їх нараховано на 40,3 тисяч більше, ніж у 2017. Відтепер для 6-7 річних починається довгий шлях формальної освіти.

Звичайно, це велике свято не тільки для самих дітей, але у багатьох випадках це буде перший раз, коли батьки ведуть свою першу дитину до школи, або передають на піклування в “чужі руки”. Для деяких з нас це вже знайомий шлях. Ми були там. Зробили це. Подібний досвід маємо. Але ж для інших, цей перший раз, треба пережити. Як то відправити своїх дорогоцінних дітей в холодний, жорстокий світ школи?

Деякими спостереженнями та рекомендаціями в цій статті поділяться співробітники дитячого закладу Школа сад “Кияночка”.

1. Доволі ймовірно, що вашій дитині буде трохи боязно зустрічатись з невідомим для неї суспільством, але через нервування, вона, можливо, про це промовчить. А якщо придумати такий собі секретний сигнал, наприклад, щипнути дитину за мізинця, або стиснути свою руку три рази, що буде означати “я тебе люблю”. Ця особлива індивідуальна річ, заспокоїть малюка, коли ви відпустите його, та допоможе уникнути будь-якого збентеження.

2. Краще буде не давати дитині на обід напої в таких пляшках, які вони не зможуть відкрити самостійно.

3. Попрактикуйте вдома харчуватися з тих контейнерів, що даєте дитині на обід в школу, а решту викидати у сміттєве відро. Нагадуйте дитині, що саме має йти в смітник, а які речі повинні залишатися в контейнері і повертатися додому. Якщо їх коробки з перекусами треба складати в якесь особливе місце в класі, покладіть їх там в перший ранок разом.

4. Переконайтеся, що вчитель має принаймні два правильних номери, щоб додзвонитися вам, в разі необхідності. Так, на всяк випадок.

Поради батькам в перший шкільний день

5. Якщо ваша дитина має інгалятор, будьте впевнені, що вчителя про це проінформовано, та наклейте на нього інструкцію для вчителя.

6. Познайомтеся і поспілкуйтеся хоча б з одним з “нових” батьків у класі вашої дитини. Вам доведеться проходити багато спільного протягом наступних років, а мати союзника, який долатиме той самий процес що й ви, буде вам вкрай корисно.

7. Навчайте дитину знімати своє пальто та вішати його на особливе місце, і знову його вдягати. Це буде реальною допомогою вчителеві в затісному класі, і змусить дитину відчувати себе більш незалежними на перервах.

8. Маркуйте все. Мається на увазі, всі особисті речі дитини. Ви ж не хочете купувати новий ланчбокс, або спортивне взуття вже в жовтні. Щоб усі книжки та зошити залишались не забрудненими, обгорніть їх у прозору обкладинку. Будь ласка, це не має бути шпалера, або інший папір. Дитина має впізнавати кожну книжку, яку просить відкрити вчителька.

9. Якщо ваша дитина має алергію на що-небудь, зробіть маленьку картку (ламіновану, якщо це можливо) зі списком алергенів. Вчитель потім може залишити його на робочому столі, щоб попереджати своїх колег під час прогулянок. Так усі будуть проінформовані та знати, як правильно доглядати за вашою дитиною.

10. Як що ваша дитина ще не зовсім вправно справляється зі шнурками, краще майте взуття на липучках.

11. Перший день зосередьте на вашого малюка, а не на технічні моменти, або формальності, які зачекають до завтра.

12. Ваш малюк, скоріш за все, буде виснажений після першого дня, так що дати йому подрімати після занять зовсім не погана ідея.

13. Стосовно чоловіків-батьків, що привели дитину до школи: будьте впевнені, що справи школярів в вашій родині стосуються не тільки мам. Татусі, не зневажайте. Там напевно є інші чоловіки, які будуть раді вашій компанії!

Поради батькам в перший шкільний день

14. Залишаючи свою дитину у школі, поясніть її, що ви повернетеся за нею, щоб забрати її саме там, де ви їх залишили. Звичайно, якщо не ви прийдете за нею, попередьте про це вчителя і дитину.

15. Не хвилюйся, сльози в перший час, то абсолютно нормально. Це зовсім не значить, що ви “погані” батьки, коли залишаєте дитину, а самі йдете.

Ми, як вихователі, зробимо все можливе, щоб допомогти вашим дітям, усвідомлюючи, що ніщо й ніколи не замінить вашу любов і відданість до вашого малюка, але ми тут, щоб допомогти цьому на шляху до великих речей.

Удачі вам та вашим дітям!


Категорії

Останні статті