КОЖНОГО ЧЕТВЕРГА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ! З 5-ГО ЧЕРВНЯ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЛІТНІЙ ТАБІР - ТАБІР НОВОГО ПОКОЛІННЯ

Не варто боятися власних незначних невдач. Школа-сад Кияночка

Говорячи про батьківські страхи, не зайвим буде нагадати, що не варто боятися власних незначних невдач. Адже вони аж ніяк не свідчать про вашу неспроможність, а лише збагачують вас безцінним досвідом.

А попри все пам’ятайте, що нашим дітям набагато корисніше самим пережити невеличкі невдачі, щоб вчитися, як впоратися з ними та як перемагати.

Це стане запорукою того, що у дорослому житті вони зможуть впевнено стояти на ногах та приймати виклики, які підготує їм життя. А воно їм їх підготує – будьте певними.

Нехай страхи не заважатимуть вам

І згадаємо тут одну непересічну істину, яку часто люблять повторювати сімейні психологи. Якщо ви питаєте самі себе, а чи достатньо гарні ви як батьки, то, найімовірніше, ви досить гарно справляєтеся зі своїми батьківськими обов’язками. А ваша турбота щодо цього пов’язана з бажанням удосконалюватися та робити менше помилок.

Тож нехай ваше бажання зробити все якомога найкращим для своєї дитини та страх, що все може піти не так, не заважатимуть вам. Наші діти задля розвитку та становлення їх як особистостей мають пройти через процес подолання невеликих труднощів та отримання перемог – маленьких і великих. Це, власне, безцінна підготовка до дорослого життя.

Важливим у цьому становленні є ваша здатність розпізнавати свої страхи та вміння їх зчитувати й раціонально оцінювати. Чи доречні вони, чи справді свідчать вони про небезпеку? Чи, може, вони лише є ознакою вашої надмірної опіки? Тож у цьому вам допоможе ваша краща обізнаність. Чим більше світла проливатиметься на причину ваших переживань та острахів, тим легше вам буде впоратися з ними чи навіть зовсім розвіяти їх.

Батьківство – це надовго, це довгограючий проєкт. Ставши батьками, ми починаємо переживати не тільки солодкі моменти щастя. Батьківство – це тривала подорож, під час якої нам доведеться долати і перепони також, вчитися та набиратися досвіду. Тож слід налаштувати себе дивитися на складнощі як на ще одну нову пригоду, сповнену можливостей та нагород за перемоги.

Батьківство – це постійні зміни

 Батьківство - це постійні зміни. Школа-сад Кияночка

Діти швидко зростають – змінюються їхні потреби, вподобання, запити, їхня реакція на оточуючий світ.

А тому батькам слід завчасно готувати себе до чергових вікових особливостей своєї дитини та постійно вчитися новим навичкам.

Проте існують кілька універсальних порад, які згодяться батькам дітей будь-якого віку.


  1. Завжди розмовляйте з дитиною з любов’ю.
  2. Завжди залишайтеся на позитивній хвилі.
  3. Слухайте більше, ніж говоріть.
  4. Поповнюйте свої знання, які допоможуть вам у прийнятті раціональних рішень.
  5. Спілкуйся, спілкуйся і ще раз спілкуйся – з дитиною, з іншими батьками, зі спеціалістами.
  6. Не забувайте, що виховання дітей – це мистецтво, якому можна навчитися.

Коли страх чи побоювання за дитину підступили знову, то зупиніться та спитайте себе:

  • чи не спонукає вас батьківський страх обмежувати свою дитину у спілкуванні з ровесниками?
  • чи не занадто ви контролюєте діяльність свої дитини?
  • чи не перебільшуєте ви досягнення та результати дитини?
  • чи не стає ваша тривога причиною тривожності у дитини?

  • Живучи у родині, ми зчитуємо емоційні стани один одного. Діти дуже вразливі та чутливі до батьківських переживань. Важливо, щоб ваша надмірна опіка та турбота на стала приводом для дитини боятися нових обставин та оточуючого середовища.

    Натомість батьківські спокій та впевненість у повсякденні додадуть дітям віри у власні сили. “Я впораюся з цим”, – буде думати дитина, якщо її батьки дивитимуться на неї як на того, хто вміє розв’язувати проблеми.

    І пам’ятайте, що покращити стосунки у сім’ї ніколи не пізно, навіть якщо для цього потрібно багато часу та знадобляться поради спеціаліста. Якщо ви відчуваєте, що вам потрібна допомога сімейного чи дитячого психолога, то радо залучіть її. Часто котрась книга на тему позитивного батьківства стане відповіддю на багато хвилюючих питань. У вільному доступі в інтернеті є навчальні матеріали на різноманітні теми виховання.

    Сьогодні у соцмережаж є достатня кількість безкоштовних (у тому числі) груп та спільнот, де батьки вільно спілкуються між собою, діляться власним досвідом. Де спеціалісти з виховання роблять доступними потрібні знання, публікують поради, навіть відповідають на питання у режимі реального часу.

    Користуйтеся перевагами цифрового віку – оточуйте себе якомога більшим потоком знань, які б допомагали вам відсіювати зайвий острах від раціональної турботи про свою дитину. Якщо отримувати правильну та позитивну інформацію, то це не тільки налаштує вас на успіх, але й допоможе впоратися з тривогою.


    Запрошуємо Вас до Школи-дитячий садок “Кияночка” та Центру всебічного розвитку дитини “Кияночка” на ” Липинках”.


    Категорії

    Останні статті