Як підготуватися до школи в розпал пандемії

Як підготуватися до школи в розпал пандемії. Кияночка школа сад.

Ручки, олівці, папір, теки. Зазвичай у липні та на початку серпня вчителі, батьки та діти переглядають полички магазинів канцелярії, полюючи на той ідеальний предмет декору класної кімнати чи аксесуари для шкільного процесу навчання.

Цей рік абсолютно інший.

Не важливо який рік поспіль ми проводжаємо свою дитину до наступного класу, у цей період, нам як батькам доводиться нервувати. Цього разу нам не збагнути про що й слід хвилюватися.

Виховання під час пандемії не проста справа, і стає ще важче, коли ми наближаємось до осені. Залишилися дні до урочистого першого шкільного дня, а основні питання про наші школи в добу COVID-19 ще не врегульовані, в тому числі не зрозуміло чи приїдуть учні до шкільних закладів у призначений день, або вмостяться біля ноутбуків та планшетів для продовження віртуального навчання, що запровадили навесні.

Отже, посеред стількох невідомих, виникає питання: як я можу підготувати своїх учнів, своїх дітей та себе до школи посеред пандемії?

Навчайте своїх дітей за інструкцією від МОН

Все літо маски були гарячою темою. Чи носити їх. Хто повинен їх носити. Який вид найкращий. Де і коли їх слід і не слід носити.

Носіння масок, ретельне миття рук та соціальне дистанціювання стали наріжним каменем утримання вірусу, але все це видається для дітей важким випробуванням, якщо не неможливим.

Щоб захистити всіх, шкільна будівля повинна мати один набір правил, який застосовується до всіх її учнів, за обмеженими винятками. Власне такий вид встановлення лімітів насправді допомагає дітям у довгостроковій перспективі, оскільки розвиває їх здатність поводитись відповідно в різних соціальних умовах.

Дітям та підліткам, соціальне дистанціювання може виявитися навіть складнішим, ніж носіння масок. Рекомендації змінювалися, але наразі експерти вважають, що всі ми повинні робити обидві речі для оптимальної локалізації.

На жаль, наші діти відчували нестачу соціальних можливостей, і вони відчайдушно хочуть, щоб все повернулося до нормального. Як не прикро, але повернення до школи, швидше за все, не забезпечить «нормальну» соціальну взаємодію, якої вони жадають.

Як дітям «маскуватися» та залишатися в безпеці

  • Носити маску регулярно, на людях та серед не членів сім’ї. За новими правилами навчання в школі учні 1-4 класів мають можливість пересуватися без маски чи респіратора. Учням старших класів заходити в приміщення школи потрібно в масці, проте під час занять її дозволено зняти.
  • Для максимального захисту утримуйте маски в чистоті та дотримуйтесь гігієни.
  • Створіть витривалість маски для дитини. Придбайте зручну маску, і попросіть її носити, починаючи з початку навчального року.
  • Допоможіть дитині зрозуміти важливість усіх рекомендацій безпеки та спонукайте її повідомляти про будь-які порушення.

Правила роботи освітніх закладів які можуть стати в нагоду.

Правила роботи освітніх закладів. Кияночка школа сад.

Будьте позитивним

Погода швидко змінюється, а наші нерви пустують. Поки ми всі чекаємо остаточного розкладу та варіантів дистанційного навчання, є деякі, хто вимагає, щоб шкільні будівлі залишалися закритими, доки не буде знайдено вакцину. Та є інші, які наполягають на тому, що це безпечно й потрібно повторно відкривати школи.

Нашим дітям не потрібно чути всі наші думки, турботи та страхи. Стриманість та спокій вкрай необхідні нам усім у ці дні. Використовуйте зрозумілу дітям мову та тримайте власні емоції під контролем.

Займіться фізичним здоров’ям та турботою про себе

Тепер, коли ми придивляємось на невизначене нестійке майбутнє, нам потрібно дбати про себе фізично та емоційно.

На жаль, турбота про себе вважається розкішшю. Ми жертвуємо собою заради своїх дітей, своєї роботи, своїх партнерів та відкладаємо піклування про себе. Але насправді це мислення потрібно змінювати. Стюардеса авіакомпанії завжди нагадує пасажирам надіти власну кисневу маску, перш ніж допомагати іншим, і це стало придатною і популярною метафорою у важливості доглядати за своїм здоров’ям.

Якісна турбота про себе дає сили добре турбуватися про інших, включаючи власних дітей, особливо у такі складні часи.

Будуйте мости

– Надайте вчителям можливість «перезавантажитись». Незалежно від викликів, з якими зіткнулася ваша сім’я під час дистанційного навчання навесні, це вже новий навчальний рік, і кожен отримує можливість почати все з чистого аркуша.

– Якщо торік у вас виникли занепокоєння щодо успішності вашої дитини, зверніться за допомогою до вчителя. Вона може оцінити рівень вашого учня й надати додаткову допомогу, «підтягнути» його знання.

– Якщо у вас є час та бажання допомогти, узгодьте з вашим вчителем щодо потреб вашого класу.

Розширення можливостей учнів

Підготуйте свою дитину до вчителів на заміні. Нагадуйте поважати таких працівників, як постійних вчителів, та відповідально ставитися до завдань, які вони призначають.

Якщо ви або ваша дитина виявили прогалину у навчанні на минулих віртуальних заняттях, поцікавтесь у вчителя, що можна зробити, щоб пройти матеріал на уроці, у малих групах чи онлайн.

Заохочуйте дитину звертатися за допомогою, коли вона потрібна. Це допоможе її не лише теоретично, але й в особистому плані, адже спонукатиме налагоджувати стосунки зі своїми вчителями.

Допомагайте своїй дитині, але не робіть за неї. Якщо навчання дається важко, дозвольте вчиться на боротьбі.

Знай свої права як працівника

Цієї весни деякі батьки здобули нову освіту. Ті, які ніколи не були вчителями, раптом ними стали, задовольняючи потреби своїх дітей, у нові ролі віддаленого вчителя та ще й своїх роботодавців.

Не кожен професійний вчитель спроможний навчити власну дитину, і цієї весни, безумовно, в них виникла можливість це довести.

Немало хто втратив роботу під час карантину, бо не кожен роботодавець може бути настільки поблажливими навіть у таких обставинах. Хоча деякі великі роботодавці продовжують дозволяти працівникам працювати вдома, у багатьох інших немає такої можливості. Власники малого бізнесу продовжують боротися лише за те, щоб утриматися на плаву, а інші підприємства чи офіси повернулись до роботи з посиленими заходами безпеки та соціального дистанціювання.

Для багатьох батьків обіцянка про повторне відкриття шкіл знімає з плечей величезний тягар, проте можливість чергового закриття через COVID досі ще нас «підстерігає».

Завжди мудро знати свої права як працівника, але тим більше під час цієї пандемії.

Якщо ваша дитина хвора, залишайте її вдома

Таке трапляється щороку. Діти з легкими симптомами, включаючи лихоманку, приходять до школи отримавши від мами на ніч і зранку лише пігулку парацетамолу або ібупрофену.

Добре коли це не складна форма і дитина одужує повністю й швидко. В іншому разі дитина йде до медсестри, вона телефонує батькам, і дитина повертається додому. Не варто ризикувати здоров’ям інших дітей навіть якщо це звичний і нешкідливий сезонний грип.

Заздалегідь сплануйте як вам впоратись, якщо у вашої дитини з’явилися симптоми хвороби і їй потрібно залишатися вдома. Вразі якщо ваша дитина на лікарняному, запитайте вчителя, над чим можна попрацювати вдома.

Запрошуємо Вас на заняття до вечірніх гуртків Школи дитячий садок “Кияночка” та Центру всебічного розвитку дитини “Кияночка”.


Категорії

Останні статті