КОЖНОГО ЧЕТВЕРГА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ! З 5-ГО ЧЕРВНЯ ВІДКРИВАЄТЬСЯ ЛІТНІЙ ТАБІР - ТАБІР НОВОГО ПОКОЛІННЯ

 як допомогти дитині адаптуватися до школи, Кияночка садок та початкова школа

6. Допоможіть дитині «розсміяти» свої хвилювання, щоб їй не довелося плакати

Сміх, це спосіб подолання тривожності, і будь-яка дитина, яка переживає важкий період адаптації у школі, почувається збентеженою всередині. Дайте її якомога більше можливостей висміятися до сліз.

Якщо ви зможете щоранку проводити якийсь час, граючись у квача-доганялки, або що завгодно що змушує дитину реготати, ви переконаєтесь, що його розтавання з вами в школі проходитиме більш гладко. Винятком стане лоскотання дитини, оскільки воно, схоже, залучає іншу область мозку і навіть може накопичувати гормони стресу. Натомість влаштуйте бій на подушках або наздоганяйте його по дому.

Поради, які допоможуть як батькам так й їх дітям, переконана дитячий психолог київської приватної Школи-Дитячий Садок 1 ступеня Кияночка.

7. Будьте ближче

 як допомогти дитині адаптуватися до школи, Кияночка садок та початкова школа

Почніть день дитини з п’ятихвилинних «обіймашок» поки вона ще у ліжку або вже на дивані. Зосереджуйте свою увагу на 100%, лише на вашій любові та ніжності до дитини.

Переконайтеся, що кожного дня після школи, коли ви усі знову збираєтеся вдома, у вас є особливий час спілкування з кожною дитиною, про те як пройшов її день. Щоб підвищити у дитини почуття захищеності, обов’язково заплануйте певний час на особливі хвилини в обіймах під теплим пледом.

8. Реагуйте на ознаки того, чому ваша дитина хвилюється

Здебільшого, за кілька тижнів діти заспокоюються. Але іноді засмучений стан дитини вказує на більш серйозну проблему. Над нею могли познущатися, або вона не бачить дошки, або нічого не розуміє й боїться висловитись. Коли розпитуєте дитину про школу, робіть це спокійно, слухайте терпляче та реагуйте на те, що вона вам говорить, щоб вона продовжувала говорити. Розпочніть розмови зі спільного читання книг про школу.

Якщо ви відчуваєте більшу проблему, яку вам самостійно не з’ясувати, пора зателефонувати вчителю.

9. Сприяйте плавному переходу

Якщо у моменти прощання, ваша дитина упускає сльозу, переконайте її, що з нею все буде добре, і ви чекатимете її в кінці дня. Якщо їй і надалі важко розлучатися з вами, подивіться, чи може вчитель щоранку давати їй спеціальне завдання, щоб полегшити перехід.

10. Переконайтеся, що ви зайшли на кілька хвилин раніше, щоб забрати дитину.

Це надзвичайно важливо. Як що дитина виходить зі школи, а вас ще немає, це тільки загострить всі її тривоги.

11. Вдома не так-то й весело

Якщо молодший брат або сестра вдома з вами, переконайтеся, що ваша старша дитина освідомлює, як нудно вдома і як сильно молодший брат хотів би вже ходити до середньої школи.

12. Створіть спокійну домашню атмосферу з раннім вкладанням та мирними ранками

 як допомогти дитині адаптуватися до школи, Кияночка садок та початкова школа

Якщо вам доводиться будити своїх дітей вранці, це лише тому, що вони недосипають. Діти, які не достатньо відпочивають, не мають внутрішніх ресурсів, щоб впоратися з моментом розлуки з домом, а тим більше з суворістю шкільного дня.

Батькам також варто лягати спати рано, щоб спокійно справлятися з ранковою метушньою та налаштувати всіх на гарний день.

Запрошуємо Вас до Школи-дитячий садок “Кияночка” та Центру всебічного розвитку дитини “Кияночка” на ” Липинках”.


Категорії

Останні статті