В сучасному суспільстві між людьми часто складаються непрості відносини. Особливо це стосується наших дітей в період, коли формується характер. І таке питання, як цькування у школі виникає досить часто. Над ним в першу чергу повинні працювати досвідченні педагоги та кваліфіковані психологи й звичайно самі батьки.

Багато хто з нас в дошкільні чи шкільні роки відчував на собі особисто всілякі підштрикування, насмішки та образи від однолітків або старших. Але, що робити коли об’єктом глузувань та цькування стала Ваша дитина? Це достатньо серйозне питання, що потребує негайного вирішення й активних дій. Слід розуміти, що регулярне ображання дитини з боку однолітків чи навіть педагогів негативно впливає на її психологічний та психічний стан, пригнічує її волю, мішає формуванню впевненої в собі особистості.
Як зрозуміти, що Ваша дитина є об’єктом цькування у школі?
В даному випадку в першу чергу потрібно звернути увагу на поведінку. Це може бути поганий настрій, дратівливість, примхливість, безпідставна тривога, апатія. До всього переліченого часто додаються втрата апетиту, погіршення сну та навіть імунітету.

Далі, як правило, йде гостра відмова відвідувати дошкільний чи шкільний заклад. Школярі, дошкільнята, що відчувають на собі психологічний або фізичний тиск, під будь-яким приводом, (придумана хвороба, “не маю бажання вчитись”, “мені там не цікаво”), будуть переконувати своїх батьків, що дитячий садочок чи школа це не те місце де їм слід перебувати. Часте прогулювання уроків, так звані “походи поза школу”, теж є вагомим аргументом, щоб задуматись над питанням – можливо Ваша дитина являється об’єктом цькування у школі.
Вище було перелічено фактори в зміні поведінки школяра. Але прості словесне підштрикування часто завершуються переходом до активних дій, (фізичний вплив, рукоприкладство). Якщо подібне відбувається, то обов’язково будуть пошкоджені предмети одягу, скуйовджений зовнішній вигляд, поламані або втрачені особисті речі.
Чому ображання дитини у школі є досить поширеною проблемою

Для того, щоб дати відповідь на вище поставлене запитання слід розуміти, що штучно сформованим колективом являється загалом будь-яка школа і дитина попадаючи в цю сферу змушена пристосовуватись до людей з різноманітними характерами та ступенем виховання.
Часто об’єктом знущань стають діти виховані в пристойних сім’ях, що вчаться добре і відрізняються своїми вподобаннями та кругозором від більшості однолітків.
Вкрай важливою проблемою є байдужість і навіть потурання вчителів. Адже, якщо школяр відчуває підтримку педагогів й вседозволеність, при цьому сам не являється суб’єктом високих моральних принципів, він починає шукати на кому можна самовиразитись, підняти самооцінку. Як правило це робиться за рахунок морально чи фізично слабшого.
В дошкільних закладах вихователі здійснюють більший контроль за дітьми чим у школах. Наприклад, ідеальною дисципліною та піклуванням про своїх вихованців може похвалитись дитячий садок Кияночка, що постійно отримує багато позитивних відгуків, як від самих дітей, так і від їхніх батьків.
Як допомогти дитині стати впевненою в собі?

Для хлопчиків і навіть для дівчаток закаляти характер не сумнівно допоможе спортивна секція. Основною ціллю спортивного виховання не є навчання вміти вирішувати фізичні конфлікти, а додавання почуття впевненості в своїх можливостях. Цього можна також досягнути залучивши підлітка до інших цікавих, творчих занять, (малювання, музики). Дитині необхідно пояснити, що успішні та морально сильні люди завжди користуються повагою в суспільстві.
Хочеться зазначити, що батькам не варто втручатись в вирішення конфліктів між дітьми та їх кривдниками однолітками. Це тільки погіршить ситуацію. Кращим варіантом вирішення даного питання буде розмова з батьками тих, хто ображає Вашу дитину. Але вона має бути виваженою та спокійною. В цьому випадку слід досягнути компромісу й вирішити питання дипломатичним шляхом.

Може бути результативною також бесіда з класним керівником. Виховна розмова школярів з вчителем, що користується авторитетом чи директором школи допоможе їм швидше порозумітись між собою. Жодний з вище приведених заходів не буде зайвим.